

| Parameter | Value |
|---|---|
| Voltage Rating (DC) | 24 V |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Voltage Rating (AC) | 24 V |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Type | Fuse |
| Current Rating | 10 A |
| Color | White |
| Size | 0.126" L x 0.063" W x 0.022" H (3.20 mm x 1.60 mm x 0.55 mm) |
Stock: 3884
Distributors
pcbx
Unit Price$0.06979
Ext.Price$0.06979
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.06979 | $0.06979 |
| 10 | $0.06212 | $0.62120 |
| 50 | $0.05530 | $2.76500 |
| 100 | $0.04875 | $4.87500 |
| 500 | $0.04297 | $21.48500 |
| 1000 | $0.04094 | $40.94000 |
| 3000 | $0.03900 | $117.00000 |
| 5000 | $0.03675 | $183.75000 |
